هم رسان: به احتمال زیاد شما هم درباره افراد نابغه‌ای که از دانشگاه انصراف داده‌اند و بعدها به موفقیت‌های بسیار چشمگیری دست یافته‌اند، داستان‌هایی شنیده‌اید. حالا یکی از آن‌ها به تازگی فارغ التحصیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، شاید بیل گیتس اولین کسی باشد که به ذهن شما خطور کند. این نابغه قرن در سال 1975 از دانشگاه هاروارد انصراف داد تا شرکت بزرگ مایکروسافت را تأسیس کند. او در این شرکت فن آوری خود دست به کارهای شگفت انگیزی زد. استیو جابز و مارک زاکربرگ نیز از انصرافی‌های دانشگاه‌های بزرگ دنیا بودند. اما زاکربرگ با این که در دومین سال تحصیل خود دانشگاه را ترک کرده بود، بالاخره مدرک دانشگاهی خود را امسال دریافت خواهد کرد.
هاروارد تائید کرده مارک زاکربرگ یکی از بنیان‌گذاران و مدیر اجرایی فیس بوک سخنرانی جشن فارغ التحصیلی امسال را انجام خواهد داد. همچنین او در این مراسم شنل و مدرک دکترای افتخاری را دریافت خواهد کرد.

این اتفاق رؤیایی شیرین است، اما تصور نکنید در صورت انصراف از تحصیل و ترک دانشگاه این آینده در انتظار شما نیز خواهد بود زیرا تأسیس یک شرکت میلیاردی که دنیا و ارتباطات را به کلی تغییر داده، تنها پیش نیاز دعوت مجدد به دانشگاه بزرگ هاروارد است، حتی اگر فکر کنید این مدرک پس از گذشت این همه سال هیچ ارزشی ندارد.
خود زاکربرگ نیز این مسئله را به شیوه‌ای عجیب تائید کرده است. او در صفحه فیس بوک خود ویدئوی کوتاهی منتشر کرده که نشان می‌دهد بیل گیتس دانشجوی انصرافی هاروارد که او نیز مدرک دکترای افتخاری را پیش از این دریافت کرده، در حال خوردن تنقلات است و زاکربرگ وانمود می‌کند دعوت نامه هاروارد را بر روی گوشی آیفون خود نگاه  می کند.
زاکربرگ زمانی را یادآوری می‌کند که گیتس در مراسم فارغ التحصیلی ده سال گذشته هاروارد سخنرانی کرده بود و او نیز برای مراسم فارغ التحصیلی همسرش در آنجا حضور داشت. مسلماً زاکربرگ و گیتس برای بازیگری ساخته نشده‌اند، اما حداقل توانستند پیام خودرا به خوبی منتقل کنند.