هم رسان: در فیلم‌هایی که آینده را به تصویر می‌کشند همه چیز با صدا کنترل می‌شود و آدم‌ها از هوش مصنوعی خانه خود می‌خواهند برایشان خبر بخواند، یک فنجان قهوه درست کند، ترافیک را بررسی کند و …. به نظر می‌رسد آن آینده همین امروز از راه رسیده زیرا بسیاری از شرکت‌ها در تلاش هستند تا قابلیت دستگاه‌های هوشمند خود را بیش از پیش بهبود ببخشند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، شرکت هیوندا به تازگی در وب سایت خود اعلام کرده برنامه Blue Link این شرکت از این پس با گوگل هوم و دستیار صوتی گوگل کار می‌کند. این قابلیت پیش از این در نمایشگاه CES 2017 معرفی شده بود و هم اکنون قابل اجرا است. با استفاده از این امکان کاربران قادر خواهند بود تا خودروی خود را با استفاده از گوگل هوم یا دستیار صوتی گوگل کنترل کنند.


طبق گفته هیوندا برنامه Blue Link با کمک دستیار صوتی گوگل (Google Assistant) می‌تواند تنها با یک دستور صوتی ساده عملکردهای مختلفی از خودروهای هیوندا را کنترل کند. به طور مثال کافی بگویید: «خیلی خوب گوگل، به Blue Link بگو سانتافه من را روشن کند و دمای آن را روی 82 درجه تنظیم کند.» یا «خیلی خوب گوگل، به Blue Link بگو نشانی ساختمان Empire State را به سوناتای من ارسال کند.» یا «خیلی خوب گوگل، از Blue Link بخواه ماشین من را قفل کند.»
علاوه بر این هیوندا اعلام کرده Blue Link Connected Care، ریموت و بسته‌های راهنما به مدت سه سال برای تمامی مدل‌های 2018 هیوندا رایگان است.