هم رسان: امروزه تقریباً تمام درایوهای حالت جامد SATA از نظر سرعت شبیه به هم هستند و به لطف رابط ساتا (SATA) در اوج سرعت به سر می‌برند. با این حال راه های دیگری برای بهبود این حافظه‌های SSD وجود دارد که از آن جمله می توان به نوع حافظه، کنترلر و دوام مواد مورد استفاده اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از بتانیوز، حال سونی از یک حافظه SSD جدید به نام G Series Professional SATA SSD رونمایی کرده که برای فیلم سازان و سازندگان محتواهای ویدئویی طراحی شده است.این حافظه از دو ظرفیت 960 گیگابایت (SV-GS96) و 480 گیگابایت (SV-GS48) برخوردار است و می‌تواند به طور مستقیم به دوربین‌های ویدئویی خاص متصل شود و سپس آن‌ها را به رایانه متصل نمود تا به دانلود فایل و یا کارهای ویرایش پرداخت. این شرکت ژاپنی ادعا می‌کند درایوهای آن تا 10 سال استفاده مداوم دوام دارند. نرخ insertions and removals در این کانکتورهای ساتا 3000 است که نسبت به ساتاهای معمولی 6 برابر قوی تر است.

با استفاده از فناوری کد تصحیح خطا سونی، مدل 960 گیگابایتی این حافظه‌ها از سرعت نوشتن 2400 TBW برخوردار است و این سرعت در مدل 460 گیگابایتی آن 1200 TBW است و نتیجه آن میزان جایگزینی کمتر و افزایش ROI است. به گفته سونی SV-GS96 برای 10 سال استفاده کاربرد دارد.
این شرکت می‌گوید: «این حافظه‌های سری G از فناوری برخوردارند که از افت ناگهانی سرعت جلوگیری می‌کنند و ضبط پایدار و ثابت با وضوح 4K را سبب می‌شوند.»
اگر شما به خرید این حافظه‌های حرفه‌ای سری G سونی علاقه مند هستید باید بدانید آن‌ها حسابی جیبتان را خالی خواهند کرد. به طوریکه مدل 480 گیگابایتی آن 287 دلار و مدل بزرگتر آن 539 دلار قیمت دارد و این بسیار گران به نظر می‌رسد، هر چند سونی در حافظه‌های ناند (SLC, MLC, TLC) یا کنترلری که در این نوع از حافظه SSD استفاده کرده است، پرچمدار جهان است.