هم رسان: مایکروسافت تأیید کرده در حال آماده سازی نسخه قدرت مند تر کنسول ایکس باکس وان موسوم به Project Scorpio است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از یوبرگیزمو، پیش بینی می‌شود مایکروسافت این کنسول را در نمایشگاه سرگرمی‌های الکترونیکی 2017 (E3 2017) که اواخر امسال برگزار می‌شود رونمایی کند اما در وب سایت خبری دیجیتال فاندری ادعا می‌کند از برخی جزییات مربوط به رم این کنسول مطلع شده است. گفته می‌شود یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌های موجود میان Project Scorpio با ایکس باکس وان و ایکس باکس اس حذف ESRAM است.
این منبع خبری ادعا می‌کند این اطلاعات را از طریق اسناد منتشر شده در پورتال مایکروسافت به دست آورده است. طبق گفته این منبع خبری این اسناد حاوی اطلاعاتی در خصوص مشخصات سخت افزاری Project Scorpio بوده است.

در این گزارش آمده Project Scorpio از ESRAM به کار رفته در کنسول‌های ایکس باکس وان موجود استفاده نخواهد کرد.
همچنین در گزارش دیجیتال فاندری آمده که کنسول Project Scorpio که بازی‌هایی با وضوح تصویر 4K را ارائه می‌دهد از الگوریتم فشرده سازی رنگ‌ها (delta color compression) استفاده خواهد کرد و در نتیجه پهنای باند مورد نیاز GPU برای رندر پیکسل‌های رنگی را کاهش خواهد داد. مایکروسافت پیش از این اعلام کرده بود این کنسول جدید دارای پردازنده هشت هسته‌ای با پهنای باند حافظه به سرعت 320 گیگابایت بر ثانیه و قدرت عملکرد 6 ترافلاپ است.