هم رسان: فیس بوک مسنجر از سال 2011 به عنوان یک برنامه مستقل راه اندازی شد. مسنجر از آن زمان تاکنون پیشرفت‌های بسیاری داشته و توانسته صدها میلیون کاربر را از سراسر دنیا به سمت خود جذب کند. طبق آخرین آمار منتشر شده از سوی فیس بوک تعداد کاربران آن به 1.2 میلیارد نفر رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، این تعداد کاربر برای شرکت فیس بوک یک نقطه عطف مهم به شمار می‌رود. با در نظر گرفتن این نکته که فیس بوک هم اکنون از نظر تعداد کاربر پا به پای واتس اَپ، یکی دیگر از پلت فرم‌های پیام رسان فیس بوک پیش می‌رود. هر دو برنامه کار مشابهی انجام می‌دهند اما کاربران بسیاری هستند که از هر دو برنامه در گوشی خود استفاده می‌کنند.

فیس بوک مسنجر همچنین توانسته از بسیاری برنامه‌های پیام رسان دیگر که متعلق به این شرکت نیستند، پیشی بگیرد. این موضوع نشان می‌دهد فیس بوک در ایجاد قابلیتی هم چون پیام رسانی در برنامه خود و سپس جدا کردن این قابلیت از فیس بوک و اختصاص برنامه‌ای مجزا برای آن در سال 2014 تصمیم درستی را اتخاذ کرده است.
برنامه اصلی فیس بوک با 1.9 میلیارد کاربر فاصله زیادی تا رسیدن به آمار 2 میلیارد نفر کاربر ندارد. اینستاگرام نیز در حال حاضر دارای 600 میلیون کاربر است و تقریباً مسیر کوتاهی برای رسیدن به تعداد یک میلیارد کاربر دارد.