هم رسان: شرکت آبر (Uber) امروز در شهر دالاس آمریکا از برنامه خودورهای پرنده خود رونمایی کرد. این شرکت در کنفرانسی سه روزه به نام “Elevate” همه چیز در مورد برخاستن و فرود عمودی خودروها و پرواز آن‌ها را به بحث گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، تولید تاکسی‌های پرنده بخش عمده‌ای از استراتژی آینده آبر است. آبر ادعا می‌کند تا سال 2020، یک شبکه هوایی (Elevate Network) راه اندازی خواهد کرد و برای ایجاد این شبکه، در حال همکاری با شهرهای دالاس، فورت ورث و دبی است تا پروازهای آزمایشی خود را راه اندازی کند. شهرداران این شهرها پشتیبانی از آزمایش برنامه Elevate آبر را ابراز کرده‌اند. ضمن اینکه آبر بر روی بهینه سازی این شبکه و برآورد هزینه آن در دبی نیز در حال کار است. شهر دبی قرار است به عنوان بخشی از نمایشگاه جهانی 2020 (World Expo) شاهد پرواز اولین تاکسی پرنده در آسمان خود باشد.

آبر با همکاری با ChargePoint، به دنبال ساخت ایستگاه‌های شارژ باتری‌های تاکسی‌های پرنده است تا بلافاصله بعد از فرود، به شارژ کردن این نوع از وسایل نقلیه عمومی پرداخته شود. همچنین این شرکت با تعدادی از تولید کنندگان با سابقه هواپیما که در ساخت وسایل نقلیه برقی تبحر دارند، همکاری‌های لازم را شروع کرده تا در اولین زمان ممکن تاکسی‌ها را به آسمان بفرستد.
در صورت موفق بودن آبر، مسافت چند ساعته از فرودگاه به هتل برای مسافران در عرض چند دقیقه به پایان خواهد رسید.