هم رسان: شما می‌توانید پیام‌های SMS و iMessages خود را در آیفون بازیابی کنید، البته این کار بدون ریست کردن گوشی به حالت کارخانه ممکن نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، اگر قصد دارید دستگاه خود را ریست کنید و یا اینکه به دنبال راهی هستید که پیام‌های خود را در آی او اس به تازگی نصب شده بازیابی کنید، می‌توانید با استفاده از دو روش ذکر شده در زیر این کار را به راحتی انجام دهید:
1. با استفاده از iTunes پیامک‌های متنی را در گوشی آیفون بک آپ گیری و بازیابی کنید. این روش راحت‌ترین روش برای بازیابی پیام‌های SMS در گوشی آیفون و به عبارت دیگر بک آپ گیری کامل از آیفون و بازیابی آن است.
این روش برای زمانی است که شما قصد دارید گوشی آیفون خود را به حالت قبلی و نه حالت کارخانه بازیابی کنید. ابتدا باید با استفاده از iTunes از گوشی آیفون خود بک آپ بگیرید و سپس در صورت نیاز به آن می‌توانید از طریق iTunes بازیابی را انجام دهید. این کار می‌تواند داده‌های شما و همچنین پیام‌های SMS را برگرداند.
2. با استفاده از iTunes و iBackupBot پیامک‌های متنی را بک گیری و بازیابی کنید.
در صورتی این روش را دنبال کنید که قصد دارید به حالت کارخانه برگردید اما می‌خواهید پیام‌های متنی در گوشی بازیابی شود.

مرحله اول:

1. iBackupBot را از صفحه دانلود رسمی دانلود و نصب کنید. این نرم افزار هم در نسخه ویندوزی و هم مک موجود است. در اینجا ما از سیستم ویندوزی برای نشان دادن نحوه انجام کار استفاده کرده‌ایم.
2. پیش از اجرای iBackupBot باید مطمئن شوید از قبل یک بک آپ از آیفون خود دارید. در صورتی که نسخه بک آپ ندارید، دستورالعمل قبلی ما را برای بک آپ گیری آیفون با استفاده از iTunes دنبال کنید.
3. پس از اتمام بک آپ گیری با استفاده از iTunes، حالا آماده نصب iBackupBot هستید و در همین حین آیفون خود را به حالت کارخانه ریست کنید.
4. زمانی که شما iBackupBot را اجرا می‌کنید، این نرم افزار به صورت خودکار فایل بک آپ آیفون را بر روی رایانه شما شناسایی می‌کند. مطمئن شوید موقعیت پیش فرض فایل بک آپ را به جای دیگری تغییر نداده‌اید. در صورتی که این کار را نکرده باشید، این برنامه فایل را از ویندوز یا مک شناسایی خواهد کرد.
5. برای یک بررسی نهایی به توضیحات فایل بک آپ آیفون که iBackupBot شناسایی کرده نگاه کنید و زمان ایجاد و اندازه آن را کنترل کنید. در صورتی که این فایل جدیدترین مورد بود، دو مرحله بعدی را انجام دهید.
6. حالا باید فایل دیتابیس SMS ها و همچنین فایل پیوست آن را پیدا کنید و از آن‌ها در دسکتاپ رایانه خود خروجی بگیرید.

7. برای فایل دیتا بیس SMS این مسیر را دنبال کنید: System Files -> HomeDomain -> Library -> SMS. حالا شما فایلی با فرمت sms.db و پوشه‌ای با نام Drafts دارید. از هر دوی آن‌ها در موقعیتی از حافظه که دسترسی سریعی به آنجا دارید خروجی بگیرید. دسکتاپ بهترین موقعیت برای این کار است.

8. برای فایل پیوست نیز به همین روش عمل کنید و نشانی System Files -> MediaDomain -> Library -> SMS را دنبال کنید. حالا می‌توانید پوشه Attachments را ملاحظه نمایید. این پوشه را به دسکتاپ منتقل کنید. در اینجا مرحله اول بازیابی پیامک بر روی آیفون به پایان رسید.

مرحله دوم:
1. پس از خروجی گرفتن از فایل‌های مورد نیاز می‌توانید ریست کارخانه آیفون خود را انجام دهید. فرض می‌کنیم که شما قبلاً دستگاه خود را پس از بک آپ گیری در مرحله اول ریست کرده‌اید.
2. مجدداً از آیفون خود بک آپ گیری کنید. در اصل این یک بک آپ گیری جدید است.
3. iBackupBot را مجدداً اجرا کنید و ببینید فایل بک آپ جدید را پیدا می‌کند یا خیر. فایل بک آپ دارای آخرین تاریخ و اندازه کمتر از 500 مگابایت را پیدا کنید. در صورتی که این فایل را مشاهده نکردید، می‌توانید در موقعیت پیش فرض دنبال این فایل بگردید. موقعیت پیش فرض این فایل در ویندوز و مک به صورت زیر خواهد بود:
Mac: ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup/
Windows: \Users\(username)\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup\
4. پس از این که با موفقیت فایل بک آپ جدید را در iBackupBot بارگذاری کردید، باید فایل‌هایی که از آن‌ها در موقعیت دیگری خروجی گرفته بودید را وارد کنید. به عبارت دیگر باید فایل‌های SMS در بک آپ جدید آیفون را با فایل بک آپ قدیمی آیفون جابه جا کنید.
5. با دنبال کردن مرحله 7 و 8 فاز اول می‌توانید فولدرها و فایل‌هایی که قبلاً از آن‌ها در موقعیت دیگری خروجی گرفته بودید را به جای اول خود برگردانید.
6. پس از اینکه عمل جایگزینی فایل‌ها انجام شد، می‌توانید فایل SMS مربوط به بک آپ قدیمی را با بک آپ جدید ادغام کنید. به عبارت دیگر فایل بک آپ جدید آیفون دارای اطلاعات SMS است که فایل بک آپ قدیمی پیش از ریست کارخانه داشت.
7. اکنون می‌توانید به iTunes بروید و آخرین بک آپ آیفون را بازیابی کنید. بنابراین پس از بازیابی آخرین بک آپ، در آیفون خود یک سیستم عامل iOS جدید همراه با SMS های بازیابی شده خواهید داشت.
شما می‌توانید با هر روشی که ترجیح می‌دهید SMS موجود در گوشی آیفون خود را بازیابی کنید. در صورتی که بخواهید از تمامی موارد موجود در گوشی آیفون خود بک آپ بگیرید، یک گزینه بک آپ گیری و بازیابی ساده برای این کار وجود دارد اما در صورتی که تنها به بک آپ گیری از SMS ها نیاز دارید، با استفاده از یکی از دو روش ذکر شده می‌توانید این کار را انجام دهید.