هم رسان: اگر به دنبالی راهی برای حفاظت از رایانه های شرکت خود از نرم افزارهای مخرب هستید، می توانید هر یک از کامپیوتر های خود  را با هر بسته آنتی ویروس رایگانی که ترجیح می دهید تجهیز کنید.با این نرم افزارها می توانید کامیپوترهای خود را تا سطح معقولی مراقبت کنید و هزینه های خود را به کمترین مقدار برسانید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از تک رادار، برای حفاظت از رایانه های خود باید نسخه آنتی ویروس را به صورت دستی نصب کنید و طرز کار با آن را به هر کاربر آموزش دهید و به آنها اطمینان داشته باشید که در صورت هر گونه مشکلی با شما در میان بگذارند. و امیدوار باشید که آنها بعضی از قابلیت های خاص را غیرفعال کنند و یا در صورت مواجه شدن با یک مشکل، کل بسته را لغو نصب کنند. این نرم افزار ممکن است رایگان باشد، اما هنوز هم می تواند برخی از هزینه های اصلی را برای شما به بار بیاورد.
اگر در شرکت خود سیستم های زیادی دارید که باید از آنها مراقبت کنید، بهتر است یک راه حل امنیتی تجاری انتخاب کنید. این نرم افزار ها اغلب از راه دور و بر روی شبکه نصب نصب می شوند، و یک کنسول مدیریت مرکزی برای نظارت بر دستگاه ارائه می کنند، و سیاست های امنیتی به خوبی تنظیم شده ای ارائه می دهند تا تنظیمات مورد نظر خود را به خوبی اجرا کنید.
مهمتر از همه اینکه قیمت هر بار نصب و راه اندازی می تواند گاهی اوقات حتی ارزان تر از بهترین بسته های آنتی ویروسی خانگی باشند. در اینجا قصد داریم تا هشت مورد بهترین آنتی ویروس های تجاری را به شما معرفی کنیم.
بعضی از این بسته ها پس از دو یا سه بار خرید شامل تخفیف هایی می شوند، بنابراین خرید این نرم افزارها برای 10 کامپیوتر می تواند تخفیفی برابر با قیمت بسته دو ساله ارائه دهد. شما در زمان خرید می توانید بهترین بسته را مطابق با نیاز هایتان تهیه کنید.
قیمت های ذکر شده در مطلب برای یک سال و مخصوص 5 سیستم است و می توانید آنها را در وب سایت فروشنده سفارش دهید.

1. Avast Endpoint Protection

پلتفرم: ویندوز، قابلیت ها: آنتی ویروس، مراقبت از مرورگر، مدیریت از راه دور؛ کاربرها/ سیستم ها: 1 تا 100 کامپیوتر؛ دوره استاندارد مجوز: ا تا 3 سال؛ مدت آزمایش: 30 روز
· کاربرد ساده
· قیمت مناسب با توجه به مجوز متغیر
· قابلیت های کم
· مراقبت تنها از کامپیوتر ها
اگر به نظرتان می رسد که آنتی ویروس Avast Endpoint Protection ارزان قیمت است، شاید به این خاطر باشد که این آنتی ویروس مقدماتی ترین محصولی است که شرکت ارائه کرده است، این آنتی ویروس شامل محافظت هسته ای، حفاظت از مرورگر و مدیریت از راه دور تنها برای رایانه ها است. هرچند این آنتی ویروس به اندازه کافی عملکرد خوبی دارد، و یا حتی اگر برای شما و نیازهای شرکت تان مناسب نیست، می توانید از نسخه Endpoint Plus استفاده کنید و از قابلیت های حفاظت از فایروال، فیلتر اسپم و محافظت ازسرور بهره ببرید، در حالی که این نسخه هم قیمت مناسبی دارد.
کنسول مدیریت مبتنی بر وب تنها اصول اولیه را پوشش می دهد از جمله: نصب و راه اندازی از راه دور، به روز رسانی ها، به علاوه یک برنامه زمانبندی برای اسکن خودکار، هشدارهای امنیتی به موقع و موارد دیگر .
در تست های مستقلی که انجام شده است، آنتی ویروس avast به طور کلی امتیاز خوبی به دست آورد، چرا که این آنتی ویروس توانست 99.7٪ از تهدیدات را طبق گزارش تست Real-World Protection سپتامبر 2016 شرکت AV-Comparative با موفقیت مسدود کند. اگر قیمت محصول و سادگی کاربرد آن برای شما اهمیت زیادی دارد، Avast Endpoint Protection یک انتخاب معقول برای شما است.

2. Symantec Endpoint Protection
مراقبتی حرفه ای از سرورها و دسک تاپ ها

پلتفرم ها: ویندوز، ویندوز سرور، سیستم عامل مک، لینوکس، محیط های مجازی؛ قابلیت ها: آنتی ویروس، مراقبت از مرورگر، فایروال، کنتذل اپلیکیشن، کنترل دستگاه، مدیریت از راه دور؛ کاربران/ سیستم ها: 1 تا 350 سیستم، دوره استاندارد مجوز: 1 تا 3 سال؛ مدت آزمایشی: 60 روز
· چندین لایه محافظتی
· گزینه های سیاست امنیتی متعدد
· عدم پشتیبانی از دستگاه های موبایل
· قیمت بالا
اولین امتیاز آنتی ویروس Symantec Endpoint Protection فن آوری Insight file reputation است که روشی موثر برای شناسایی و مسدود کردن جدیدترین و ناشناخته ترین تهدیدات است.
لایه های دیگر این نرم افزار شامل آنتی ویروس، نظارت بر رفتار سیستم، محافظت از نفوذ، فایروال و ‘Power Eraser’ برای از بین بردن تهدیدات سرسخت و تعمیر سیستم است.
گزینه های سیاست امنیتی سیمانتک واقعا برجسته هستند. شما می توانید لیست های سیاه و یا سفید نرم افزاری را آماده کنید، دسترسی به فایل و رجیستری را کنترل کنید، دسترسی به رسانه های خارجی را محدود و کنترل کنید و غیره، و سپس بر سیستم نظارت کرده و سیاست ها را از یک کنسول مرکزی اجرا کنید.
اگرچه نمی توان از این بسته برای مراقبت از دستگاه های موبایل استفاده کرد اما این نرم افزار تقریبا از تمامی سیستم ها و ار آن جمله کامپیوترها، مک ها، هاست محیط های مجازی و نسخه های لینوکس پشتیبانی می کند.
اگرچه نرم افزار Symantec Endpoint Protection قیمت پایینی ندارد، اما در صورتی که به قابلیت های رده بالا و سیستم های امنیتی مطمئنی در شرکت یا سازمان خود نیاز دارید، این گزینه با وجود هزینه بالای خود گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

3. Bitdefender GravityZone Business Security
پیشرفته ترین سیستم تشخیصی بازار با قیمتی مقرون به صرفه


پلتفرم ها: ویندوز، سیستم عامل مک، لینوکس؛ قابلیت ها: آنتی ویروس، محافظت از مرورگر، فایروال، کنترل دستگاه، کنترل کاربر، مدیریت از راه دور؛ کاربران/ سیستم ها: 3 تا 50 سیستم؛ دوره مجوز استاندارد: 1 تا 3 سال؛ مدت آزمایشی: 30 روز
· قابلیت های متعدد
· تنظیمات خط مشی گرانول(یک به یک)
· نصب و راه اندازی پیچیده
· عدم پشتیبانی از دستگاه موبایل
اگر حفاظت قابل اعتماد از اولویت های شما است، Bitdefender GravityZone Business Security بهترین گزینه برای شما خواهد بود. محصولات بیت دیفندر درآزمایشگاه های تست مستقل به کار گرفته می شود، این آزمایشگاه ها در تشخیص نرم افزارهای مخرب، پاکسازی، عملکرد و قابلیت استفاده از امتیاز بسیار بالایی برخوردار هستند.
بیشتر قابلیت های این نرم افزار و از جمله ضد بدافزار، فایروال، مشاور وب و فیلترینگ URL به صورت خودکار فعال می شوند، اما شما می توانید این محصول را طوری تنظیم کنید که اقدامات کاربران را کنترل کند. با این محصول می توانید دسترسی به وب سایت ها و اپلیکیشن های خاص را محدود کنید، از انتقال اطلاعات مهم و حساس جلوگیری کنید، از راه دور سیستم های نا امن را کنترل کنید و امکان ایجاد تغییر در تنظیمات امنیتی این سیستم ها را فراهم کنید.
تمامی این اقدامات از یک کنسول مرکزی انجام می شود که شما می توانید کاربرهای دور را کنترل و نظارت کنید، خط مشی های امنیتی سفارشی توسط کاربر یا موقعیت (این محصول در هنگام دور بودن کاربر از شرکت نیز مناسب است) ایجاد کنید و به کار ببرید.

4. Avira Antivirus for Endpoint
آنتی ویروس هایی با کاربرد آسان برای شرکت های کوچک

پلتفرم ها: ویندوز؛ قابلیت ها: آنتی ویروس، محافظت از مرورگر، مراقبت پایه ای و اصولی از شبکه، مدیریت از راه دور؛ کاربران/سیستم ها: 3 تا 10000 سیستم؛ دوره مجوز استاندارد: 1 تا 3 سال؛ مدت آزمایشی: 30 روز
· مراقبت تضمینی و قابل اعتماد
· کاربرد آسان
· تنها مخصوص ویندوز
· تا حدودی گران در مقایسه با قابلیت ها و ویژگی ها
نرم افزار امنیتی Avira Antivirus for Endpoint محصول اصلی شرکت برای شرکت های کوچک است. این محصول تمامی قابلیت های اصلی از جمله آنتی ویروس، مراقبت های اصولی از شبکه و فیلترینگ وبی که می توان از یک محصول امنیتی انتظار داشت را دارا می باشد و علاوه بر این موارد از بهینه سازی و مراقبت از سرور فایل و همچنین آماده کردن لیست های سیاه و سفید از اپلیکیشن ها نیز پشتیبانی می کند.
کنسول وب Online Essentials آویرا به شما امکان مدیریت دستگاه هایتان را می دهد. این محصول در مقایسه با بعضی از رقبای رده بالای خود ساده تر است، اما این مسئله لزوما یک نقطه ضعف برای آن محسوب نمی شود. این محصول از قابلیت های مفیدی از جمله گزارش پارتیشن درایو، مدیریت مجوز، پیاده سازی از راه دور، و ابزار های مختلف گوشی همراه(ضد سرقت، تلفن یاب و غیره) برخوردار است.
نرم افزار Avira Antivirus for Endpoint قابلیت های زیادی ندارد، اما کاربرد آن آسان است و محافظتی در سطح بالا ارائه می دهد، و در نتیجه تست های Real Worldشرکت AV-Comparative با رقبایی نظیر بیت دیفندر و کسپرسکی مطابقت می کند.

5. Kaspersky Endpoint Security Cloud 1.0
جدیدترین سیستم محافظتی کسپرسکی برای کامپیوتر ها و موبایل ها

پلتفرم ها: ویندوز، ویندوز سرور، آِ او اس، اندروید؛ قابلیت ها: آنتی ویروس، محافظت از مرورگر، فایروال، کنترل های وبی و دستگاهی، مدیریت از راه دور؛ کاربران / سیستم ها: 10 تا 150 سیستم10 تا 150 سیستم؛ دوره مجوز استاندارد: 1 تا 3 سال؛ مدت آزمایشی: 30 روز
· رتبه بسیار بالا در تست های مستقل
· پشتیبانی از دستگاه های موبایل
· عدم پشتیبانی از سیستم عامل مک و لینوکس
· تا حدودی گران
سیستم Endpoint Security Cloud جدیدترین محصول امنیتی کسپرسکی برای شرکت های کوچک است، که آمادگی مراقبت از کامپیوتر های ویندوزی، سرور های فایل، اندروید و آی او اس را دارد.
نسخه دسکتاپی این بسته تمامی ماژول های کیفیتی معمول کسپرسکی از جمله آنتی ویروس، آنتی اسپم، فایروال و غیره را دارد، اما فن آوری های امنیتی مخصوص دستگاه های موبایل این محصول نیز تا حد زیادی چشمگیر است. در این محصول ابزار هایی برای تشخیص دستگاه های نا امن، کنترل قوانین رمز عبور، مدیریت استفاده از دوربین، فیلتر کردن تماس ها و پیام های ناخواسته و قفل و یا پاک کردن از راه دور داده ها از دستگاه های دزدیده شده وجود دارد.
از ویژگی های ممتاز این آنتی ویروس یک کنسول وبی با کاربرد آسان است که تنظیمات شبکه ای و بلوتوثی، خط مشی های دسترسی به اینترنت، تنظیمات دستگاه ها و موارد دیگر را مدیدیت می کند.
همچنین سطوح بالایی از مراقبت در این سیستم انجام می شود.نرم افزار Kaspersky Endpoint Security Cloud در تست های Business Security انجام شده در اکتبر 2016 در شرکت AV-Comparative در جایگاه بالاتری نسبت به 4 رقیب خود قرار گرفته است. تست های Business Security صد در صد بدافزارها و اکسپلویت های شناخته شده را شناسایی و مسدود می کند. همچنین این بسته می تواند 5 فایل مثبت کاذب تولید کند، و به طور کلی نتایج آن تا حد زیادی چشمگیر و خوب است.

6. Webroot SecureAnywhere Business Endpoint Protection
سریع ترین و سبک ترین بسته آنتی ویروس موجود

پلتفرم ها: ویندوز، ویندوز سرور، سیستم عامل مک، محیط های مجازی؛ قابلیت ها: آنتی ویروس، مراقبت از مرورگر، فایروال خروجی، محافظ هویتی و حریم خصوصی، مدیریت از راه دور؛ کاربران/ سیستم ها: 1 تا 249 سیستم، دوره مجوز استاندارد: یک سال؛ مدت آزمایشی: 30 روز
· سیستم سبک
· اسکن سریع
· تنها پشتیبانی از قابلیت های اصلی آنتی ویروس
· نیاز به یک محصول دیگر برای پشتیبانی از موبایل
محصولات Webroot SecureAnywhere به دلیل وزن سبک خود تا حد زیادی شناخته شده اند: این سیستم ها بسیار کوچک (فضای دیسک 2 مگابایتی) هستند، سرعت نصب بسیار بالایی دارند (در حدود 5 ثانیه) و از کمترین حد منابع سیستم استفاده می کنند.
همچنین در این نرم افزار اسکن به سرعت انجام می شود و از آنجایی که تقزیبا همه چیز در سیستم ابری انجام می شود، نیازی به دانلود به روزرسانی ها و یا تعاریف جدید ندارید و همه چیز همیشه به روز و جدید است.
از دیگر قابلیت ها می توان به نظارت بر رفتار، فایروال خروجی همراه با مراقبت از هویت و حریم خصوصی اشاره کرد.این محصولات همیشه قدرت و گزینه های ابزارهای دیگر را ندارند، اما این محصولات با هوشی واقعی اجرا می شوند و به طور کلی از عهده وظایف روزمره به خوبی بر می آیند.
یک کنسول مبتنی بر وب در این سیستم شما را قادر به ردیابی تمامی نصب ها می کند و این بسته تنها بر روی ویندوزها و سیستم عامل مک اجرا می شود.
به جز قیمت بالای این محصولات، وب روت تا حد زیادی جذاب و مفید است، اما باید خودتان از این محصول استفاده کنید تا امتیازات آن را متوجه شوید. برای شروع می توانید از نسخه آزمایشی آن استفاده کنید.

7. F-Secure Client Security Standard
یک ضد بدافزار قوی برای دسک تاپ ها، سرورها و محیط های مجازی

پلتفرم ها: ویندوز، ویندوز سرور، سیستم عامل مک، محیط های مجازی؛ قابلیت ها: آنتی ویروس، مراقبت از مرورگر، فایروال، مدیریت پچ، کنترل دستگاهی و وبی، مدیریت از راه دور؛ کاربران/ سیستم ها: متغیر؛ دوره مجوز استاندارد: یک سال؛ مدت آزمایشی: 30 روز
· قابلیت های متعدد
· نرخ تشخیص خوب
· فایل های مثبت کاذب بسیار زیاد
· مراقبت تنها از کامپیوترها
نرم افزار F-Secure Client Security Standard یک ابزار مراقبت از سیستم های کامپیوتری رایج است که در آزمایشگاه های تست مستقل از سرعت بالایی برخوردار بوده است.
در این نرم افزار قابلیت هایی از جمله آنتی ویروس، فایروال، تشخیص نفوذ، فیلترینگ وب، مراقبت از اقدامات بانکی آنلاین و کنترل دستگاه وجود دارد.
در صورتی که شما به قابلیت های بیشتری نیاز دارید، می توانید از نسخه Premium استفاده کنید که یک به روزرسان به برنامه اضافه می کند تا پچ های مفقود را اسکن کنید و همچنین گزینه ای در اختیار شما قرار می دهد تا دسترسی وبی بعضی از کاربران را به بعضی از وب های خاص محدود کنید.
البته این نرم افزار نقاط ضعفی هم دارد، برای مثال این احتمال قوی وجود دارد که موتور F-Secure نرم افزار درست و سالم را به عنوان نرم افزار مخرب شناسایی کند. اما به طور کلی F-Secure Client Security Standard امکانات خوبی با توجه به قیمت خود ارائه می دهد و مطمئنا نرم افزاری است که حداقل برای یک دوره آزمایشی می توانید از آن استفاده کنید.

8. Sophos Endpoint Protection Advanced 10.6
آنتی ویروسی دقیق بدون نیاز به امضاء

پلتفرم ها: ویندوز، سیستم عامل مک؛ قابلیت ها: آنتی ویروس، مراقبت از مرورگر، کنترل دستگاه، کنترل اپلیکیشن، کنترل داده ها، مدیریت از راه دور؛ کاربران/سیستم ها: متغیر؛ دوره مجوز رسمی: یک سال؛ مدت آزمایشی: 30 روز
· سرعت تشخیص خوب
· فایل های مثبت کاذب کم
· کاهش قابل توجه سرعت سیستم
· قیمت نسبتا بالا
نرم افزار Sophos Endpoint Protection Advanced یک ابزار قدرتمند است که از فن آوری های بسیاری برای امنیت سیستم ها استفاده می کند. این نرم افزار URL های خطرناک را مسدود می کند، و قادر به تشخیص و از بین بردن کد اکسپلویت، تجزیه و تحلیل رفتار سیستم ها برای کشف حتی جدیدترین تهدیدات، و شناسایی ارتباط سیستم ها با سرور های مخرب برای پیدا کردن سیستم به خطر افتاده است.
عملکرد این نرم افزار با توجه به کارایی مناسب موتور اصلی برای مسدود کردن تهدیدات صفر روزه و عدم هشدارهای اشتباه چشمگیر است.
البته برای ایجاد امنیت باید بهایی پرداخت. در این مورد نیز، امکانات پس زمینه ای Sophos Endpoint Protection تا حد زیادی بر عملکرد کامپیوتر شما تاثیر می گذارد.
در این نرم افزار چند قابلیت مناسب برای شرکت ها وجود دارد که از آن جمله می توان به کنترل داده ها (DLP) اشاره کرد، اگرچه ممکن است بسته های دیگر امکانات بیشتری با قیمت پایین تر در اختیار شما قرار دهند.