هم رسان: «پدر و مادر بودن» مسئولیت دشواری است؛ بخصوص در دنیای دیجیتال امروز که به سختی می توان فعالیت فرزندان را در محیط آنلاین کنترل کرد. حالا برنامه نویسان برای کمک به والدین، برنامه های کنترل والدین (parental control) را طراحی کرده اند تا به واسطه آن والدین بتوانند محتوای در دسترس فرزند خود، مدت زمان مصرف اینترنت و … را کنترل کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، برنامه های کاربردی بسیاری در این زمینه وجود دارد و به تازگی سامسونگ نیز با طراحی برنامه ای جدید وارد این عرصه شده است.
برنامه Dubbed Marshmallow جدیدترین برنامه کنترل والدین است که سامسونگ آن را با هدف دور نگهداشتن کودکان از گوشی های هوشمند و تبلت ها طراحی کرده است. این اسم را با سیستم عامل اندروید مارشمالو اشتباه نگیرید! برنامه مذکور به کودکان نحوه استفاده صحیح از گوشی های هوشمند را آموزش می دهد.

در این برنامه به جای روش منع و اجبار، کودکان خود می توانند قوانین را برای استفاده از دستگاه تعیین کنند. در صورتی که کودک طبق برنامه تعیین شده عمل کند برنامه به او امتیاز می دهد و اگر از قوانین خود تبعیت نکند از امتیاز او کسر می شود. پس از اینکه کودک به اندازه کافی امتیاز جمع آوری کرد می تواند برای استفاد از هدیه های Best Buy، Amazon و Dunkin Donuts از والدین خود تقاضای کارت هدیه کند.
از نظر کارشناسان این روش کمی متفاوت و جدید است اما اگر از نظر شما به عنوان یک پدر یا مادر روش های کنونی مناسب نیست، می توانید این برنامه را امتحان کنید. این برنامه هم اکنون به صورت رایگان در پلی استور قرار گرفته و می توانید آن را دانلود کنید.