هم رسان: شرکت معروف آرایشی بهداشتی فرانسوی لورئال (L’Oreal) در اولین ورود خود به دنیای فناوری با همکاری دکتر «جان راجرز» یک وسیله برای تعیین میزان آسیب به پوست در اثر خالکوبی طراحی نمود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از engadget ، حال این غول لوازم آرایشی با شرکت Withings همکاری نموده تا یک شانه هوشمند بسازد که مو و پوست سر شما را در بهترین حالت حفظ می‌کنند. این برس هوشمند که Kérastase Hair Coach نام دارد، به درد کسانی می‌خورد که موهای خود را با زور شانه می‌زنند و باعث آسیب‌های طولانی مدت به آن‌ها می‌شوند.
به منظور مبارزه با این عمل، برس هوشمند مجهز به یک میکروفن است تا بتواند میزان صدای شانه زدن شما و در نتیجه میزان زبری و خشن شدن موهای شما را اندازه گیری نماید. علاوه بر این، یک ژیروسکوپ قادر به تجزیه و تحلیل الگوهای شانه زدن شماست تا میزان نیروی وارده به موهای شما را اندازه گیری کند و در نهایت، یک حسگر به شما می‌گوید که موهای شما مرطوب یا خشک است زیرا در هنگام خیس بودن نباید موها را مورد شانه زدن دهید.

همه این اطلاعات به یک برنامه مخصوص گوشی‌های هوشمند منتقل می‌شود که در کنار در نظر گرفتن شرایط آب و هوای محلی، راهنمایی‌هایی را در زمینه مراقبت از مو و پوست سر به شما ارائه می‌دهد. همان‌طور که انتظار می‌رود، این برس هوشمند برای داشتن موهای لطیف و درخشان، استفاده از برخی از محصولات بهداشتی آرایشی لورئال را به شما پیشنهاد می‌دهد.
قیمت برس هوشمند Kérastase Hair Coach 200 دلار خواهد بود و قرار است در نیمه سال 2017 به بازار جهانی وارد شود.