هم رسان: مطمئناً شما هرگز علاقه ای به شنیدن این خبر که فلش یو اس بی (USB) شما به ویروس آلوده است، ندارید و امکان دارد با شنیدن این خبر آن را به سطل زباله بیندازید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو ، قطعاً از شرکت با افتخاری هم چون IBM انتظار نخواهید داشت که درایوهای یو اس بی آلوده به ویروس عرضه کند، اما این اتفاق رخ داده است. گرچه به صورت اتفاقی! شرکت IBM طی پستی هشدار داد برخی از فلش های این شرکت حاوی ویروس است.
یو اس بی های برند IBM که دارای کد آلوده به ویروس هستند حاوی نرم افزارهای مورد نیاز برای نصب سیستم های Storwize (سیستمی با ظرفیت ذخیره سازی 4PB داده) هستند. خریداران می توانند با بررسی شماره فلش یو اس بی خود از آلوده بودن یا نبودن آن مطلع شوند.

فلش یو اس بیIBM در این خصوص می گوید: «زمانی که ابزار قالب بندی در درایو یو اس بی راه اندازی می شود، ابزار طی یک عملکرد عادی داده های خود را در یک پوشه موقتی بر روی درایو دیسکِ سخت (هارد) دسکتاپ یا لپ تاپ کپی می کند.»
آن دسته از افرادی که فلش درایو این شرکت را با شماره 01AC585 خریداری کرده اند باید برای جلوگیری از منتشر شدن کدهای مخرب از این فلش ها استفاده نکنند و یا با انجام مراحل گفته شده از سوی IBM، درایو خود را تعمیر کرده و دوباره از آن استفاده کنند.
همچنین شرکت IBM در پست دیگری خاطر نشان کرد شماره سریال سیستم های Storwize که با عبارت 78D2 شروع می شوند فاقد این ویروس بوده و کاربران نگرانی از این بابت نداشته باشند.