هم رسان: ایده تلویزیون‌های هوشمند با استقبال مواجه شده زیرا امکاناتی از جمله وب گردی، انجام بازی، کار با اپلیکیشن ها و …. را در اختیار کاربران قرار می‌دهد اما متأسفانه این تلویزیون‌ها در مقابل آلودگی‌های بدافزاری بسیار آسیب پذیر هستند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، این اتفاق برای یکی از کاربران این دستگاه‌ها با نام دارن کاتون اتفاق افتاده است.
کاتون در پست توییتری خود گفته تلویزیون هوشمند یکی از اعضای خانواده‌اش به نوعی بدافزار آلوده و پس از آن به طور کامل بریک و غیرقابل استفاده شده است. به نظر می‌رسد ال جی تمایلی برای افشای نحوه بازگشت به تنظیم‌های کارخانه تلویزیون‌ها ندارد و به همین دلیل این تلویزیون دیگر قابل استفاده نخواهد بود.


همچنین این کاربر اعلام کرده بدافزار آلوده کننده یک باج افزار است و همان طور که در عکس‌های موجود می‌بینید، هکرها برای باز کردن قفل دستگاه، از طریق یک اخطار FBI 500 دلار درخواست می‌کنند. این مبلغ در مقایسه با سرویس تعمیر 340 دلاری ال جی زیاد است، البته در مورد تلویزیون‌هایی با عمر سه یا چهار سال، خرید دستگاه جدید هزینه کمتری خواهد داشت.
به هر حال این مسئله یکی از مشکلات و نقاط ضعف خرید این دستگاه‌های هوشمند در این عصر است. کسی چه می‌داند شاید روزی برسد که بدافزارهای موجود در تلویزیون‌های هوشمند نگرانی همه ما باشد.

منبع: ubergizmo