هم رسان: امروزه برندهای مهم پوشاک در جهان دیگر نمی‌توانند خود را جدا از فناوری بدانند، به همین خاطر سعی می‌کنند از مفاهیم واقعیت مجازی در صنعت لباس حداکثر استفاده را ببرند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، در همین زمینه شرکت گپ (Gap) که این روزها با مشکل کاهش فروش و بستن صدها نمایندگی خود در سراسر جهان مواجه شده به دنبال راه‌های خلاقانه‌ای برای تعامل با مشتریان است و در این راه از یک اپلیکیشن به نام DressingRoom رونمایی کرده است.
این نرم افزار در همکاری با گوگل و استارآپ Avametric مستقر در سان فرانسیسکو ساخته شده و با کمک واقعیت افزوده (AR) به مشتریان اجازه می‌دهد بدون اینکه یک قدم از منزل خود خارج شوند، بتوانند لباس‌های مورد نظر خود را پرو نمایند. پس از اضافه کردن اطلاعاتی مانند قد و وزن، برنامه DressingRoom یک مدل سه بعدی مجازی از شما می‌سازد و در مقابل چشمانتان به شما نشان می‌دهد لباسی که انتخاب کرده‌اید، چقدر اندازه و مناسب تن شما است. سپس در صورت برآورده شدن انتظاراتتان می‌توانید از طریق همین نرم افزار مستقیماً آن لباس را خریداری کنید و در درب منزل خود تحویل بگیرید.


البته نرم افزار گپ محدودیت‌هایی نیز دارد؛ از جمله اینکه تنها بر روی پلت فرم واقعیت افزوده گوگل و تلفن‌های هوشمند گوگل تانگو کار می‌کند و متاسفانه تعداد آن‌ها در بازار زیاد نیست. اما این نرم افزارها می‌توانند به غول جست و جو در جهت موفقیت پروژه تانگو کمک نمایند.
مشکل دیگر این است که خیلی از مردم ترجیح می‌دهند به صورت واقعی یک لباس را پرو نموده و سپس تصمیم به خرید آن بگیرند. اما مطمئناً به زودی فناوری تمام زندگی ما را در بر خواهد گرفت و علاقه به استفاده از چنین اپلیکیشن هایی رو به افزایش خواهد بود.