هم رسان: خواب شیرین و آرام‌بخش مورد علاقه همه انسان‌ها است و حالا محصولی به بازار آمده که این مسئله را راحت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، برخی افراد به هزینه کردن بیش از حد برای تخت خواب اعتقاد ندارند اما اگر شما چند دقیقه بر روی تخت هوشمند 360 درجه Sleep Number دراز بکشید، مطمئناً وسوسه خرید آن شما را رها نخواهد کرد زیرا این تخت خواب با هر حرکت بدن شما در هنگام خواب سازگار می‌شود؛ در واقع فرم فیزیکی این تخت خواب با فرم فیزیکی بدن شما تغییر می‌کند تا خواب شبانه شما با کیفیت هر چه تمام سپری شود. این تخت خواب، میزان استحکام تشک را نیز تنظیم می‌کند، بنابراین اگر در هنگام خواب بخواهید بخش‌هایی از پشت شما مورد حمایت و محافظت بیشتری قرار گیرد، بدون تکان دادن حتی یک انگشت این اتفاق برایتان می‌افتد. همچنین اگر شما هنگام شروع به خروپف نمایید و این تخت خواب تشخیص دهد که وضعیت سر و مجراهای تنفسی شما در حالت مناسبی قرار ندارد، با تغییر ارتفاع و نحوه قرارگیری بالشت بدون آن که شما و یا دیگر حاضران در اتاق متوجه شوند، خر و پف را به راحتی برطرف خواهد کرد. کسانی که بعد از یک روز طولانی نیز به گرم شدن پاهای خود دارند با Sleep Number احساس بهتری دارند زیرا در قسمت پایینی خود مجهز به گرم کن‌هایی برای این منظور است. همچنین اگر شما در نیمه شب از خواب برخیزید، چراغ‌هایی در زیر این تخت خواب به طور خودکار روشن می‌شود. پلت فرم این تخت خواب، SleepIQ نام دارد که با برخی از برنامه‌های پرطرفدار مانند Fitbit و Nest در ارتباط است تا قبل از خواب یادگیری و آموزش نکات مورد علاقه‌تان را فراهم کند. این تخت خواب هوشمند قابلیت اتصال به بلوتوث نیز دارد.

همچنین سازندگان این تخت، یک زنگ هشدار هوشمند را نیز درون آن تعبیه کرده‌اند که بعد از چند بار خوابیدن و بیدار شدن، روند معمول زندگی شما را تشخیص می‌دهد و دقیقاً در آن زمانی که می‌خواهید، شما را بیدار خواهد کرد. سیستم جالبی که در تخت خواب هوشمند Sleep Number تعبیه شده، مانند اکثر نرم افزارهای مدیریت خواب دیگر دقیقاً در آن لحظه که شما خوابتان به اندازه کافی انجام شده و در سبک‌ترین لحظه خواب قرار دارید، شمار را بیدار خواهد کرد تا هم بیدار شدنتان آسان‌تر باشد و هم از خستگی ناشی از خوابیدن ناکافی رهایی پیدا کنید.
قرار است در نیمه اول سال 2017، Sleep Number به بازار جهانی وارد شود. البته قیمت گذاری آن هنوز مشخص نیست ولی مطمئناً ارزان قیمت نخواهد بود. اما برای کسانی که به دنبال بهبود کیفیت خواب شبانه خود و تجربه یک خواب عمیق هستند خرید آن مقرون به صرفه خواهد بود.

منبع: engadget