هم رسان: کالای خواب جدیدی توسط شرکت Sana Health ساخته شده که از چشم بندهای معمولی خیلی گرانتر است اما 10 دقیقه بعد از استفاده از آن شما به خواب بسیار عمیقی فرو می روید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، این چشم بند فقط جلوی نور را نمی گیرد بلکه در داخل فریم بزرگ و شبیه به هدست واقعیت مجازی (VR) خود دارای مکانیسم های جالبی است که آن را به استفاده از تحریک های صوتی و تصویری کمک می کند. این کار باعث راه اندازی الگوهایی در مغز می شود تا بهترین چرخه خواب طبیعی آن هم در یک حالت عمیق و سرشار از آرامش فراهم شود و با بی خوابی خداحافظی کنید. Sana Sleep، حتی می تواند بر نوسان های سیستم عصبی شما نظارت داشته باشد و تحریکات صوتی و تصویری منحصر به فرد شما را فراهم آورد.

برای اولین بار «ریچارد هانبری» رئیس این شرکت از این فناوری برای مقابله با سردردهای مزمن خود که باعث بی خوابی شده بود استفاده کرد. او تنها سه ساعت در روز می خوابید و واقعاً نیاز به بهبود روند خواب خود داشت، اما در حال حاضر، Sana Sleep می خواهد خواب ورزشکارانی که به یک کشور دیگر سفر کرده اند را بهبود دهد.
البته این محصول فقط برای خلبانان و ورزشکاران قابل استفاده نیست، بلکه هر کسی که به نوعی با کم خوابی یا بی خوابی دست و پنجه نرم می کند می تواند از آن استفاده کند. در حال حاضر این محصول با پیش فروش خود توانسته 1.3 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کند و آماده تولید انبوه شده است. قرار است این چشم بند در سه ماهه دوم سال 2018 به قیمت 400 دلار روانه بازار شود.