هم رسان: امسال یک اتفاق عجیب و غریبی در فستیوال هنر و موسیقی Coachella در آمریکا رخ داد. مردی که راهزن گوشی های هوشمند لقب گرفته موفق شد در طول این جشنواره به سرقت نزدیک به 130 گوشی هوشمند از مشتریان همه جا بی خبر دست بزند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، به لطف ویژگی Find My Phone اپل، این فرد دستگیر شد اما اگر صاحبان گوشی این ویژگی را در گوشی آیفون خود فعال نکرده بودند، ردیابی سارق امکان پذیر نبود.
در این نوع جشنواره ها و یا در مکان هایی که ازدحام جمعیت زیاد است، خدمات آنتن دهی گوشی های تلفن همراه معمولاً افت می کند زیرا اپراتور تلفن همراه نمی تواند از پس حجم بالای درخواست های متمرکز شده در یک منطقه بربیاید. در نتیجه زمانی فرا می رسد که شما به استفاده از گوشی خود احتیاج دارید اما با کلمه No Network مواجه می شوید. همین باعث می شود بسیاری از افراد در مناطق شلوغ و بدون آنتن به سرقت گوشی های هوشمند دست بزنند.

حال شرکت آمریکایی GoTenna با ارائه محصولی به فکر حل این مسئله افتاده است. GoTenna Mesh، یک دستگاه کوچک و قابل حمل است که به راحتی با گوشی شما جفت می شود، در نتیجه امکان ارسال پیام، برقراری تماس، به اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود، در یک قالب کاملاً رمزگذاری شده فراهم می شود. دستگاه مذکور مثل یک دستگاه واکی تاکی است که شما را در سراسر جهان به خانواده و دوستانتان متصل می سازد. اتصال GoTenna به گوشی شما از طریق بلوتوث امکان پذیر است و با استفاده از امواج رادیویی دور برد برای افزایش آنتن دهی گوشی شما استفاده می کند، ضمن اینکه صرف نظر از جایی که قرار دارید و یا میزان آنتنی که گوشی شما دارد، امکان ارتباط با دیگر دستگاه های GoTenna را نیز فراهم می کند. بنابراین با کمک این محصول جدید همه جا می توانید از ارتباط های تلفنی خود لذت ببرید.

در حال حاضر GoTenna Mesh دارای ده ها هزار نفر کاربر جهانی است. افراد مشغول به کار در امنیت عمومی، وزارت دفاع، و حتی سازمان های غیر دولتی بشر دوستانه و NGO ها مشتری این دستگاه هستند. این وسیله کوچک و هوشمند نه تنها برای حضور در نمایشگاه ها و جشنواره ها مناسب است، بلکه برای مناطق فاجعه زده و یا جنگ زده و همینطور برای افرادی که قصد سفر به راه دور را دارند نیز مفید است. این وسیله در کشورهای خارجی به خوبی کار می کند و به شما اجازه برقراری ارتباط تلفنی را در همه جای این کره خاکی می دهد. GoTenna Mesh، در حال حاضر با قیمت 149 دلار در بازار موجود است.