هم رسان: تا پایان ماه میلادی جاری، گوگل ابزار جدید و ساده Backup and Sync را عرضه خواهد کرد. این ابزار طراحی شده تا علاوه بر امکان تهیه نسخه پشتیبان از اسناد و عکس های رایانه بتوان از تمامی اطلاعات رایانه در محیط ابری گوگل درایو نسخه پشتیبان تهیه کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از هکرنیوز، از دست دادن اطلاعات همیشه بدترین اتفاقی است که می تواند برای هر فردی روی دهد. به همین دلیل تهیه یک نسخه پشتیبان از تمامی اطلاعات کار بسیار مهمی است. همچنین با پشتیبان گیری مداوم از اطلاعات می توانیم از اطلاعات خود در هنگام نقض داده یا حملات باج افزاری محافظت کنیم.
گوگل طی پستی در وبلاگ G Suite اعلام کرده به زودی در تاریخ هفتم تیرماه ابزار جدید Backup and Sync را از طریق گوگل منتشر خواهد کرد؛ ابزاری که با هدف کمک به کاربران برای تهیه نسخه پشتیبان به صورت روزمره از فایل ها و عکس های رایانه شان طراحی شده است. بدین ترتیب امنیت اطلاعات کاربران در هر نقطه از دنیا حفظ خواهد شد.

برنامه Backup and Sync جدیدترین نسخه گوگل درایو است و با Google Photos دسکتاپ یکپارچه شده است. بنابراین به جای ایجاد پوشه های جدید در سیستم خود تنها کافی است درایو یا پوشه مورد نظر سیستم خود را انتخاب کنید تا اطلاعات شما در محیط ابری درایو پشتیبان گیری شود.
Backup and Sync یک برنامه پشتیبان گیری مستقل با یک رابط کاربری ساده است که به صورت خودکار فایل های کاربران را برای محافظت از حوادث پیش بینی نشده در محیط ابری آپلود می کند. این برنامه برای کاربران عادی طراحی شده است.
ابزار جدید پشتیبان گیری گوگل برای آن دسته از حساب هایی که دارای 15 گیگابایت حافظه ابری هستند ناکارآمد خواهد بود اما کاربران می توانند با پرداخت 10 دلار در ماه 100 گیگابایت، 2 دلار در ماه 10 گیگابایت و 100 دلار در ماه 10 ترابایت حافظه خریداری کنند.
Backup and Sync هنوز در مرحله آزمایشی است و این برنامه برای شرکت های کسب و کار و تجاری در دسترس نخواهد بود.