هم رسان: در چند روز اخیر شرکت سازنده Rain Games بازی جدید World to the West را بر روی پلی استیشن 4 منتشر کرد. این بازی همچنین بر روی رایانه وایکس باکس وان نیز موجود است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از گیکی گجت، «ماریل گونزالس» از شرکت Rain Games در وبلاگ رسمی PlayStation جزئیات بیشتری از این بازی را ارائه کرده و همچنین دیدگاه های دیگر اعضای گروه سازنده این بازی درباره طراحی شخصیت ها و گیم پلی در این وبلاگ دیده می شود.
بازی World to the West یک بازی ماجراجویی اکشن کارتونی است که از طنز ماجراجویی اروپایی الهام گرفته شده است. در این بازی باید کنترل 4 شخصیت منحصر به فرد را به دست بگیرید، هر کدام از این شخصیت ها دارای انگیزه ها، مهارت ها و داستان های در هم آمیخته ای هستند و تلاش می کنند خود را از سایه تیره و تاریک پیش گویی های قدیمی نجات دهند. این شخصیت ها عبارت اند از: Lumina، Knaus، Miss Teri که مغز متفکر بازی است و Lord Clonington قدرت مندترین شخصیت است. شما باید از منطقه های فاسد، جنگل های بزرگ و مرموز و دریاچه های یخ زده سفر کنید و از اسرار و رموز یک تمدن فراموش شده سر در بیاورید. «پیتر وینگوارد ملدال» طراح ارشد گیم پلی درباره این بازی این طور توضیح می دهد: «در شرکت Rain در مورد هر بحث یا موضوعی حداقل دو جنبه وجود دارد. در مورد چیزهای مهمی مانند شخصیت های اصلی ما به جنبه ظاهری و گیم پلی در آن واحد توجه می کنیم. ارائه گیم پلی به عهده من است و برای این کار پلات های بزرگ تر و داستان های مختلف را در کنار همدیگر قرار می دهم.»

همچنین اولی ایوار رودی مدیر هنری این شرکت می گوید: «من به عنوان مدیر هنری این شرکت این وظیفه را به عهده دارم تا مفاهیمی ارائه دهم که نشان می دهند چگونه می توان موارد موجود در بازی را همان طوری که پیش بینی شده اند، ارائه داد، در حالیکه خط سیر داستان و انسجام آن در سرتاسر بازی حفظ شود. در خلق شخصیت ها، باید ویژگی های اصلی هر شخصیت را به طوری مشخص کرد که باعث شود این شخصیت ها به عنوان شخصیت های مستقل در کنار یکدیگر قرار بگیرند.»
این بازی در همان دنیای بازی قبلی یعنی Teslagrad اتفاق می افتد که دنیای معرفی شده در آن بازی را بیشتر کند و کاو می کند. World To The West یک بازی مستقل است و برای لذت بردن از آن نیازی به آشنایی و بازی با Teslagrad ندارید، اما در این بازی موارد سرگرم کننده ای برای طرفداران بازی اول وجود دارد. قرار دادن بازی در دنیایی که از قبل وجود دارد، در زمان تصمیم گیری درباره طراحی شخصیت ها بسیار مفید و کارآمد است. در این بازی ما می دانیم که چهار کشور قدرت مند در این دنیا وجود دارد و می دانیم که فرهنگ ها از نظر دستاوردهای فلسفی، فرهنگی و تکنولوژیکی چه تفاوت هایی با هم دارند.