هم رسان : در اوایل سال جاری مشخص شد که اینستاگرام قابلیت جدیدی را تست می کند که در آن هنگامی که شخصی از استوری شما اسکرین شات می گیرد، این مسئله به شما اطلاع رسانی می شود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از یوبر گیزمو، به عقیده ما این قابلیت کاملا منصفانه است، اگر چه در عین حال می تواند محتاطانه نباشد. اما خوشبختانه به نظر می رسد که اینستاگرام قصد دارد این قابلیت جدید را ادامه ندهد. این خبر طبق گزارشی از BuzzFeed News است که در آن آمده است اینستاگرام تاکید کرده است که تست این قابلیت را به پایان رسانده است. شرکت هیچ بیانیه ای درباره این موضوع منتشر نکرده است، اما به هر حال این خبر خوبی برای افرادی است که از استوری های دیگران اسکرین شات میگیرند و با دوستان خود به اشتراک می گذارند و یا برای خود نگه می دارند.


اگر چه این یک قابلیت جالب توجه بود، اما خیلی سریع مشخص شد که راه هایی برای انجام این کار وجود درد، برای مثال کاربران می توانند گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهند و اتصال وای فای و سلولی خود را غیر فعال کند، و بعد از استوری ها اسکرین شات گیرند تا کسی متوجه این کار نشود. گفته می شود که انتظار می رود اینستاگرام قابلیت اطلاع رسانی به کاربران در هنگام اسکرین سات گرفتن از پیام های دایرکت ناپدید شونده را همچنان حفظ کند، بنابراین این قابلیت به این زودی حذف نخواهد شد.