هم رسان: گوگل با معرفی مفهوم عینک های هوشمند در قالب گوگل گلس همه علاقه مندان به فناوری را به وجد آورده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، این دستگاه 1500 دلار قیمت گذاری شده است. البته کاملاً واضح است که اولین نسل از هر محصولی برای کاربران معمولی و متوسط تولید نمی شود. گوگل هیچ وقت در این مدت درباره انتشار این دستگاه برای کاربران متوسط صحبتی نکرده اما همچنان از دستگاه های فروخته شده حمایت می کند. اولین به روزرسانی میان افزاری گوگل گلس تقریباً پس از سه سال به بازار آمده است.
این اولین به روزسانی گوگل گلس از شهریور 2017 است. اپلیکیشن مخصوص این دستگاه با نام MyGlass نیز با یک به روز رسانی همراه است که علاوه بر اصلاح باگ ها و اشکالات، پشتیبانی از بلوتوث را به این دستگاه آورده است.

این به روزرسانی، نسخه XE23 گوگل گلس را قادر به کار با صفحه کلیدها، میکروفون، و دیگر دستگاه های بلوتوثی می کند. به روزرسانی اپلیکیشن طی چند روز اخیر بوده در حالی که به روز رسانی میان افزار برای عینک گوگل گلس درست همین امروز منتشر شده است.
به نظر می رسد گوگل قصد دارد از گوگل گلس پشتیبانی کند، اگرچه مدت ها بود دیگر از این دستگاه به فروش نرسانده بود و وب سایت گلس را از سال 2015 بسته بود. این پروژه همان پروژه Google X است و زمانی که از لابراتوارهای آزمایشگاهی شرکت بیرون بیاید، این دستگاه به عنوان یک محصول تجاری جایگزین خواهد شد. به همین خاطر است که صحبت های زیادی درباره نسخه مصرفی گلس وجود داشته است که تاکنون حل شده اند.
اینکه آیا شرکت در آینده نسخه ای از دستگاه را بسازد یا خیر مسئله کاملاً دیگری است، اما شرکت هنوز اشارهای به این موضوع نکرده است.