هم رسان: برای مدت‌های طولانی ویندوز سیستم عامل محبوب برای مصارف اینترنتی به حساب می‌آمد اما به نظر می‌رسد اندروید توانسته در این خصوص از ویندوز پیشی بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از گیکی گجت، طبق گزارشی از StatCounter در حال حاضر اندروید پرکاربردترین سیستم عامل برای مصارف اینترنتی است، سیستم عامل موبایلی گوگل سهمی 37.93 درصدی و ویندوز سهمی 37.91 درصدی در کار با اینترنت دارد و این اولین باری است که اندروید توانسته است از ویندوز سبقت بگیرد.
«آدان کالن» مدیرعامل StatCounter می‌گوید: «این نقطه عطفی در تاریخ فناوری و پایان دوره برتری مایکروسافت است. این مسئله گویای به پایان رسیدن برتری مایکروسافت در بازار سیستم عامل‌ها است که از دهه 1980 هیچ شرکتی موفق به گرفتن این عنوان از مایکرو سافت نشده بود. این سبقت چند صدم درصدی حاکی از یک موفقیت بزرگ برای اندروید است که در 5 سال اخیر تنها 2.4 درصد از مصارف اینترنتی را در اختیار داشت.»

مایکروسافت تلاش می‌کند سیستم عامل ویندوز را در موبایل رایج کند اما همچنان پس از اندروید و همچنین آی او اس قرار دارد.
کالن اضافه می‌کند: «ویندوز برنده نهایی در دستگاه‌های دسکتاپی است اما در حال حاضر میدان مسابقه تغییر کرده است. مسلماً ورود به میدان مسابقه موبایل برای مایکروسافت کار آسانی نخواهد بود، اما تغییرات پارادایمی در آینده فرصت مناسبی به این شرکت خواهد داد تا برتری خود را مجدداً به دست آورد. این تغییرات می‌تواند در زمینه واقعیت افزوده، هوش مصنوعی، Voice و یا Continuum (محصولی که قرار است جایگزین یک دسکتاپ و گوشی هوشمند تنها به وسیله یک گوشی مایکروسافت شود) باشد.»