هم رسان: LG Display بخش سازنده نمایشگر از شرکت کره ای امروز نمایشگری را معرفی کرد که ادعا می کند اولین نمایشگر 77 اینچی انعطاف پذیر و شفاف دنیا است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، LG Display نامی آشنا در بازار پنل های OLED بزرگ است. این شرکت اعلام کرده این موفقیت اخیر پیشتازی شرکت را در این بخش خاص از بازار OLED را تقویت می کند.
سخنگوی شرکت در یک گزارش خبری این طور گفته است: «LG Display توانسته فناوری های اساسی که امکان تولید نمایشگرهای انعطاف پذیر و شفاف بزرگ را فراهم میکنند را با همکاری دولت کره توسعه داده دهد زیرا OLED ها به عنوان فناوری نمایشی در آینده در نظر گرفته می شود.»
این شرکت پیش از این در سال 2014 یک پنل 18 اینچی انعطاف پذیر OLED با قابلیت لوله شدن با شعاع انحنای 30 را معرفی کرده بود. این شرکت همچنین سال قبل یک پنل 55 اینچی شفاف OLED با شفافیت 40 درصدی رونمایی کرد.

نمایشگر 77 اینچی انعطاف پذیر و شفاف OLED ال جی وضوح تصویر اولترا اچ دی 3840×2160 پیکسل با شفافیت 40 درصدی و زاویه انحنای 80 دارد. سخنگوی شرکت اضافه می کند می توان این نمایشگر را با زاویه 80 میلی متری لوله کرد بدون اینکه در مورد عملکرد آن نگران بود.
هیچ کس انتظار ندارد ال جی یک تلویزیون 77 اینچی با این صفحه نمایش تولید کند. این احتمال وجود دارد این نمایشگر در مورد کاربردهایی نظیر یک نمایشگر دیجیتالی مورد استفاده قرار بگیرد. شاید بتوان در آینده از این فناوری در کاربردهای روزانه استفاده کرد، اما چه کسی می داند که این اتفاق در چه زمانی خواهد افتاد.