هم رسان: شرکت ShapeScale با کمک اسکنر سه بعدی جدید خود یک نماد واقعی از بدن شما با دقت میلی متری می‌سازد که می‌تواند اطلاعات به درد بخور زیادی برای بدن سازان، کلوپ‌های تناسب اندام و افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند را فراهم کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از تک هایو، این اسکنر سه بعدی بدن با استفاده از حسگرهای مادون قرمز عمقی و یک دوربین با وضوح بالا می‌تواند یک تصویر دقیق و شگفت آور سه بعدی از فیزیک بدنی و عضلات کل بدن و شکم شما فراهم آورد. در حال حاضر قیمت پیش سفارش این محصول در وب سایت ShapeScale، 499 دلار است.
این فناوری یک نمای دقیق از میزان گوشت و چربی اضافه در بدنتان را به شما ارائه می‌دهد و یک تصویر سه بعدی از هر قسمت از بدن شما فراهم می‌کند. شما می‌توانید هم به صورت برهنه، هم با لباس زیر و یا لباس‌های چسبان به اسکن دقیق بدن خود دست یابید.

این دستگاه با دقت 95 درصدی، تغییرات ایجاد شده در طول زمان در بدن شما بعد از تمرینات ورزشی را به خوبی نشان می‌دهد و به طور دقیق به اندازه گیری توده بدن می‌پردازد.
برای استفاده از محصول جدید باید روی یک اسکیل که شبیه به ترازوهای خانگی است، بایستید تا حسگرهای آن وزن بدن شما را اندازه گیری کنند. اما آنچه ShapeScale را منحصر به فرد کرده بازوی آلومینیومی اسکن کننده آن است که مجهز به انواعی از حسگرها و یک دوربین داست. این بازو، تمام بدن شما را در عرض یک دقیقه اسکن می‌کند و با کمک حسگرهای خود هر زاویه از بدن از چشم آن دور نخواهد ماند.

دوربین نیز به ضبط جزئیات و بافت صورت و پوست شما می‌پردازد. سپس همه این داده‌ها توسط الگوریتم‌های خاص مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
نقشه‌های حرارتی که از بدن شما تهیه می‌شود، نشان می‌دهد کدام قسمت از بدن شما در حال آب شدن و کدام در حال افزایش حجم است.
در نهایت یک نمای سه بعدی از بدن شما ایجاد می‌شود که در برنامه‌های iOS یا اندروید به گوشی‌تان منتقل می‌شود.
همانطور که گفتیم قیمت پیش خرید این محصول 499 دلار است ولی قیمت نهایی آن 899 دلار خواهد بود. سازندگان دلیل گران قیمت بودن این محصول را میزان دقت خارق العاده آن ذکر نموده‌اند.