هم رسان: پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی)، سازمان سیا و باراک اوباما معتقدند روسیه کمیته ملی دموکرات آمریکا (DNC) را هک نموده و در انتخابات ریاست جمهوری این کشور مداخله کرده اما برنده این انتخابات به این قضیه خیلی مطمئن نیست.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا می‌گوید: «شاید شخص دیگری پشت این هک‌ها قرار دارد و هک کردن چیزی است که اثبات آن بسیار سخت است.»
گفته می‌شود سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در ردیابی نقض امنیت توسط کرملین سابقه درخشانی دارد. بر اساس سند جدیدی که توسط ادوارد اسنودن به بیرون درز شده، آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) قبلاً توانسته حداقل یکی از هک‌های مرتبط با روسیه را با موفقیت شناسایی کند. در این سند آمده آژانس امنیت ملی امریکا کشف کرده که حساب ایمیل روزنامه نگار روسی به نام «آنا پولیتکوفسکایا» توسط اداره اطلاعات فدرال روسیه یک سال قبل از قتل وی در سال 2006 مورد هک قرار گرفته است. این مطلب یعنی آژانس امنیت ملی آمریکا در ردیابی هک‌های مربوط به سازمان اطلاعاتی روسیه توانایی بالقوه‌ای دارد.

هنوز نقش 100 درصدی روسیه در دخالت در انتخابات آمریکا محرز نشده اما قطعاً سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا قادر به جمع آوری شواهدی برای اثبات این مسئله هستند. هر نتیجه‌ای که سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا کشف کنند، دونالد ترامپ قرار است تا 20 روز آینده سوگند یاد کند و رئیس جمهور آمریکا شود.

منبع: engadget