هم رسان: خیلی از ما وقتی از خانه به سمت دانشگاه می‌رویم تا در یک کنفرانس و یا سمینار شرکت کنیم، احساس کسالت را با خود می‌بریم. حالا یک دانشگاه در فرانسه با کمک یک اپلیکیشن هوش مصنوعی به نام Nestor، سعی دارد حواس پرتی دانشجویان را تا حد ممکن به حداقل برساند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، در این برنامه برای تعیین میزان توجه شما، حرکات صورت و چشم شما مورد پیگیری قرار می‌گیرد و حتی اگر شروع به استفاده از گوشی خود بکنید این برنامه مطلع می‌شود. به محض آغاز حواس پرتی شما این برنامه از طریق پیام‌های پاپ آپ و یا ایمیل به شما هشدار می‌دهد و به طور تقریبی می‌گوید که چه زمانی دوباره بی حوصله خواهید شد.
این ربات برای دو کلاس Business ESG، استفاده شده که شامل 30 ساعت درس در مورد «بازاریابی خیابانی» بوده است. در نهایت به عنوان بخشی از یک سخنرانی استفاده شد و با کمک یک دوربین به تجزیه و تحلیل دانشجویان پرداخت تا میزان علاقه آن‌ها به آن سخنرانی اندازه گیری شود. سپس با ارسال یک متن و یا نوتیفیکیشن به حضار گفته می‌شد که آیا حواسشان جمع بوده یا نه.همچنین این برنامه برای اساتید و معلمان نیز مفید است و به آن‌ها می‌فهماند کدام بخش از سخنرانی‌ها توجه دانشجویان را به خود جلب کرده و کدام بخش کسالت آور بوده است. ضمناً دانشجویان یا دانش آموزان نیز می‌توانند از این برنامه بهره کافی ببرند. برای مثال اگر آن‌ها اجازه ردیابی فعالیت‌های آنلاین خود را به آن برنامه بدهند، زمانی که مشغول تماشای یوتیوب هستند، این برنامه می‌تواند مشاهده و شرکت در دروس آنلاین را به آن‌ها پیشنهاد دهد.
این ربات اطلاعات به دست آورده را ذخیره و به فروش نمی‌رساند. ضمناً این اطلاعات رمزگذاری شده و ناشناس باقی می‌ماند. اسپانیا و فرانسه کشورهایی هستند که در استفاده از هوش مصنوعی برای تعیین میزان توجه دانشجویان به درس به استقبال این برنامه رفته‌اند.