هم رسان: ولوو در نظر دارد تا در آینده تمرکز خود را روی تولید وسایل نقلیه الکتریکی معطوف کند، این شرکت به تازگی اعلام کرده است که تمامی خودروهای جدید ولوو که در سال 2019 عرضه می شوند مجهز به موتورهای الکتریکی خواهند بود. بدین ترتیب این شرکت در آینده مدل های هیبریدی جدید متعددی را به همراه سری مدل های الکتریکی عرضه خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از گیکی گجت، شرکت خودروسازی ولوو اعلام کرده است که از سال 2019 تمامی خودروهایی که این شرکت عرضه خواهد کرد مجهز به موتور الکتریکی خواهند بود و تولید خودروهای مجهز به موتورهای دیزلی (ICE) را متوقف کرده و تولید موتورهای الکتریکی را به عنوان هسته مرکزی برنامه های تجاری آینده خود قرار خواهد داد. «هاکان سامئولسون » مدیر عامل ولوو گفته است: ” این تغییر به دلیل تقاضای مشتریان است. مردم به صورت فزاینده ای به سمت خرید خودروهای الکتریکی روی آورده ند و ما در نظر داریم تا به نیازهای فعلی و آینده ی مشتریانمان پاسخ مناسبی بدهیم. در این صورت مشتری ها می توانند هر نوع ولووی الکتریکی که مد نظر دارند را انتخاب و خریداری کنند.”

ولوو اعلام کرده است که در سال های 2019 تا 2021 در مجموع پنج خودروی تمام الکتریکی را روانه ی بازار خواهد کرد که از این پنج خودرو، سه خودرو ولوو و دو مدل دیگر خودروهای Polestar با عملکرد بالا خواهند بود.