هم رسان: آنتی ویروس های قدیمی و مبتنی بر امضاء، قادر به تشخیص بدافزارهای زیرو دی (zero-day) نیستند. این گونه از نرم افزارهای مخرب همیشه ظرفیت ویرانی تجارت های کوچک و بزرگ را دارند اما حالا راه حلی برای مبارزه با آنها پیدا شده است.

به گزارش هم رسان، شرکت امنیت سایبری کومودو (Comodo) در حال راه اندازی یک سرویس جدید تجزیه و تحلیل فارنزیک رایگان است تا به شرکت ها در کشف بدافزارهای ناشناخته و غیر قابل تشخیص که می توانند باعث مسائل امنیتی جدی و یا هک های خطرناک شوند، کمک کند.
این ابزار Default Deny Platform نام دارد و تنها ابزار آنالیزی فارنزیک است که می تواند تمامی فایل ها را به طور 100 درصد مورد بررسی قرار دهد. حتی آنهایی که تا به حال ناشناخته باقی ماندهاند نیز بررسی خواهند شد. این ابزار می تواند میزان مضر بودن آنها را نیز تعیین نماید.
این فناوری کومودو از اجرای خودکار فایل های ناشناخته جلوگیری می کند و آنالیز فارنزیک کامل فایل ها سبب می شود بی خطر یا مضر بودن آنها تشخیص داده شود.

[quote]بیشتر بخوانیم : با این روش بدافزارها را از ویندوز رایانه حذف کنید [/quote]

hacker-malware-600x400
Default Deny Platform از روش دو مرحله ای استفاده می کند و این به طرز چشمگیری روند تجزیه و تحلیل را با سرعت بالایی امکان پذیر می سازد. هرگونه فایل ناشناخته به Valkyrie (ابزار تجزیه و تحلیل فایل های مبتنی برابر شرکت کومودو) فرستاده می شود تا به سرعت مضر بودن آن شناسایی شود. یکی از جنبه های منحصر به فرد Valkyrie این است که با پشتیبانی از هوش انسانی، تجزیه و تحلیل فایل های استاتیک و دینامیک را به صورت خودکار ترکیب می کند تا تجزیه و تحلیل فارنزیک کامل برای کلیه فایل ها انجام شود و 100 درصد فایل های ناشناخته به درستی مورد شناسایی قرار گیرند.

منبع: betanews