هم رسان: چندی پیش شایعه‌هایی درباره قاب پشتی آیفون 8 و 8 پلاس منتشر و اعلام شد این قاب از جنس شیشه خواهد بود. اما گزارش‌های جدید حاکی است قاب آیفون 8 «شیشه‌ای» است.

به گزارش هم رسان، این طراحی به منظور پشتیبانی آیفون جدید از فناوری شارژ بی‌سیم در نظر گرفته شده است.
این اخبار در گزارشی از «مینگ چی کو» از شرکت KGI Securities منتشر شده که منبع زنجیره تأمین اپل است. وی می‌گوید: «به عقیده ما یکی از دلایلی که آیفون جدید با قابی شیشه‌ای عرضه خواهد شد امکان پشتیبانی از فناوری شارژ بی‌سیم است. ما به تأمین کنندگان EMS پیشنهاد می‌کنیم برای اطمینان از یک عملکرد فوق العاده شارژرهای بی‌سیم طراحی و تولید کنند زیرا بعد از عرضه این گوشی‌های جدید آزمایشی جامع و کلی صورت خواهد گرفت. همان طور که شرکت هون‌های از منابع بسیاری برای طراحی و تولید آیفون OLED استفاده می‌کند، انتظار می‌رود شرکت پگاترون تولیدکننده انحصاری شارژرهای بی‌سیم باشد.»

[quote]بیشتر بخوانیم:سال 2017 آیفون 8 با سه مدل مختلف وارد بازار خواهد شد [/quote]

oled

[quote]بیشتر بخوانیم: شایعه انحصاری بودن صفحه نمایش OLED برای آیفون 8 پلاس حقیقت دارد؟ [/quote]
انتظار می‌رود علاوه بر شارژ بی‌سیم، یک مدل از آیفون 7 هم با یک صفحه نمایش OLED عرضه شود. همچنین اخبار غیر رسمی حاکی است آیفون 8 پلاس در دو نسخه ارائه خواهد شد که یکی از آن‌ها دارای صفحه نمایش LCD و دیگری با صفحه نمایش OLED است. البته گوشی آیفون 8 هم به صفحه نمایش LCD مجهز خواهد بود.
به احتمال زیاد اپل گوشی‌های جدید خود را در شهریور ماه سال آینده رونمایی خواهد کرد و تا آن زمان اخبار غیر رسمی زیادی از این محصول جدید خواهیم شنید.

منبع: geekygadgets