هم رسان: گوشی یکی از کاربران گوشی آیفون 7plus در کشور چین پس از افتادن روی زمین منفجر شد!

به گزارش هم رسان، یکی از نکات مهم درباره باتری های لیتیوم-یون، خطرناک شدن آنها در صورت آسیب دیدن است. اندازه این باطری ها در اثر ضربه افزایش یافته و منفجر می شوند. گزارش ها نشان می دهد اخیراً در کشور چین یکی از کاربران گوشی آیفون 7plus خود را به زمین انداخته تا نشان دهد باطری پس از به زمین خوردن متورم شده و منفجر می شود.
طبق این گزارش ها آیفون 7plus مذکور کاملاً نو بوده و فقط یک ماه از خریدار آن گذشته بود. دارنده این گوشی ادعا کرده گوشی به صورت تصادفی از دستش افتاده و پس از آن گوشی لرزیده، بزرگ شده و دود کرده است. در نهایت باتری گوشی منفجر شده و منجر به آسیب شدید گوشی می شود که در عکس مطلب شدت این آسیب قابل مشاهده است.

iphone-7-explode
شدت تورم و انفجار به حدی است که صفحه نمایش گوشی خم شده و از شاسی آن جدا شده است. شرکت اپل هنوز اظهار نظری درباره این اتفاق نکرده است. اولین بار نیست که اخباری درباره انفجار گوشی آیفون 7 منتشر شده است. چند ماه گذشته شاهد مورد مشابهی بودیم اما در این مورد خاص شدت سقوط و آسیب ها به قدری بود که باعث انفجار باطری شده است.
مشخص نیست آیا این گوشی قبلاً آسیب دیده بوده و یا اینکه این سقوط باعث شده آسیب اول خود را نشان دهد و یا اینکه آیا واقعاً شدت این سقوط به قدری بوده که باعث این آسیب شدید شود یا خیر؟!
هر روز گوشی های مختلفی به روی زمین می افتند اما هیچ کدام منفجر نمی شوند، بنابراین ممکن است در این دستگاه خاص، نوعی نقص و آسیب از قبل وجود داشته که باعث انفجار آن شده است.

منبع: ubergizmo