هم رسان: اپل مدت زمانی طولانی است که از مودم های کوالکام برای اتصال به اینترنت در گوشی های خود استفاده می کند. با این حال این شرکت در گوشی های آیفون 7 سال گذشته همکاری خود با شرکت اینتل را آغاز کرده و از مودم های این شرکت نیز برای برقراری ارتباط با اینترنت استفاده می کند بنابراین پشتیبانی از مودم های اینتل یا کوالکام بسته به منطقه ای که در آن زندگی می کنید، متفاوت خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، پیش بینی می شود اپل این روند را در گوشی های آیفون امسال نیز ادامه دهد اما این مسئله باعث می شود تا کاربران گوشی های جدید آیفون از سرعت دانلود گیگابابیتی محروم شوند. طبق گزارش بلومبرگ، تصمیم اپل در استفاده از مودم های اینتل و کوالکام این نتیجه را در پی خواهد داشت که گوشی های آیفون با سرعت بالای دانلود گیگابیتی سازگاری نداشته باشند زیرا مودم های اینتل ظرفیت دسترسی به این سرعت را ندارند و در حال حاضر تنها کوالکام این فناوری را در تراشه های خود ارائه می دهد. با توجه به اینکه اپل درگیر دعوی های حقوقی مختلفی با کوالکام است؛ تلاش می کند با محدود کردن استفاده از مودم های کوالکام وابستگی خود به این شرکت را کاهش دهد.

گرچه اخباری منتشر شده است که حکایت از تلاش اینتل برای دسترسی به این فناوری و ارائه مودم های جدیدی با پشتیبانی از سرعت دانلود 1 گیگابیتی دارد اما طبق گزارش بولومبرگ این مودم ها تا زمان رونمایی از گوشی های آیفون امسال آماده نخواهند شد. بنابراین با این شرایط کاربران آیفون تفاوت چندانی در سرعت دانلود گوشی های جدید آیفون مشاهده نخواهند کردند.
طبق گفته بلومبرگ این تصمیم اپل مغایر با برنامه بازاریابی اپراتورها در ارائه شبکه های اینترنت پرسرعت در سال 2017 خواهد بود. در حال حاضر نمی توان صحت این خبر را تأیید کرد و باید منتظر بود و دید آیا آپل واقعاً این سیاست را دنبال خواهد کرد یا خیر.