هم رسان: ماه گذشته اینستاگرام یک اپلیکیشن رسمی برای ویندوز 10 معرفی کرد، اما این اپلیکیشن فاقد یکی از قابلیت های مهم و کلیدی بود: در این اپلیکیشن هیچ راهی برای آپلود عکس ها وجود نداشت. همچنین هیچ راهی برای آپلود عکس از وب سایت ها نیز وجود نداشت، و برنامه اختصاصی برای سیستم عامل Mac OS X. نیز ارائه نشده بود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از تک رادار، این مشکل بزرگی به حساب می آید چرا که امکان به اشتراک گذاری تصاویر گرفته شده با یک دوربین دیجیتال البته نه عکس های گرفته شده با دوربین گوشی هوشمند، وجود نداشت وهمچنین ویرایش عکس ها پیش از به اشتراک گذاری آنها ممکن نبود.
اینستاگرام باید این مشکل را در آینده تغییر دهد، اما در حال حاضر دو راه ساده برای برطرف کردن این مشکل و آپلود عکس از PC یا Mac وجود دارد.

استفاده از محیط بلواستکس
Bluestacks App Player نرم افزار شبیه ساز رایگان اندروید برای دسکتاپ یا مک است.
1.نرم افزار BlueStacks App Player را تهیه کنید

برنامه Instagram مخصوص آندروید یک نرم افزار فوق العاده است، و شما می توانید با استفاده از نرم افزار رایگان شبیه ساز آندرویدی BlueStacks App Player آن را بر روی دسکتاپ خود اجرا کنید. بلواستکس (مخصوص PC یا Mac) را دانلود و نصب کنید، سپس آن را باز کنید و زبان مناسب را انتخاب کنید . لازم نیست که در مورد درستی مکان نگران باشید، چرا که این مورد اهمیتی ندارد بنابراین در صورت نمایش این مورد آن را رد کنید.
با استفاده از جزئیات حساب Google خود به بلواستکس وارد شوید. شما یک هشدار ایمیلی دریافت خواهید کرد که به شما هشدار می دهد ‘دستگاه’ جدیدی در حال استفاده از حساب کاربری شما است.
2.وارد نرم افزار شوید و تنظیمات اولیه را انجام دهید

در گوشه سمت چپ بر روی گزینه ‘Continue’ کلیک کنید، و سپس با استفاده از حساب Google خود وارد شوید. شرایط و مقررات این سرویس را مطالعه کنید، در صورت توافق با آن بر روی OK کلیک کنید. چک باکس های بعدی کاملا اختیاری هستند. اگر شما تنها از بلواستکس برای آپلود عکس برای اینستاگرام استفاده می کنید، با خیال راحت همه آنها را در حالت غیرفعال قرار دهید. بر روی فلش “بعدی” کلیک کرده، و سپس نام خود را وارد کنید.
بلواستکس به شما اجازه می دهد تا عکس ها را به طور مستقیم به برنامه Instagram مخصوص آندروید وارد کنید.
3.یک عکس آپلود کنید

آیکون پوشه را از منوی سمت چپ (کپی فایل ها از ویندوز) انتخاب کنید و عکس را از کامپیوتر خود انتخاب کنید. در قسمت ‘Complete action using’، اینستاگرام را انتخاب کنید و با استفاده از جزئیات معمولی خود وارد سیستم شوید. نرم افزار موبایلی اینستاگرام بر روی دسکتاپ دقیقا همان طور که در گوشی تان وجود دارد، بارگزاری خواهد شد.
برنامه اینستاگرام دسک تاپی درست مثل نسخه موبایلی آن عمل می کند. شما با استفاده از موس خود به راحتی میتوانید با این برنامه کار کنید.
4. عکس های خود را ویرایش کنید و به اشتراک بگذارید

اکنون می توانید عکس خود را به اندازه یک مربع برش بزنید و یک فیلتر روی آن اعمال کنید. بعد از انجام این کار، بر روی گزینه Next کلیک کنید، یک عنوان وارد کنید و مشخص کنید که عکس شما در کجا به اشتراک گذاشته شود. بر روی گزینه Share کلیک کنید و این مورد به عکسهای شما اضافه خواهد شد تا همه آن را مشاهده کنند. ممکن است بلواستکس گاهی اوقات تا حدودی آهسته عمل کند، بنابراین در استفاده از این برنامه کمی صبور باشید.

استفاده از دراپ باکس
دراپ باکس 2 گیگابایت فضای آزاد در اختیار شما قرار می دهد و فایل های آپلود شده را به صورت خودکارهمگام سازی می کند.
1. دراپ باکس را نصب کنید

راه دیگر برای جلوگیری از مسدود کردن دسک تاپی اینستاگرام استفاده از سرویس ذخیره سازی ابری Dropbox است. ابتدا، یک حساب Dropbox ایجاد کنید، سپس نرم افزار Dropbox client مخصوص PC یا Mac خود را دانلود و نصب کنید. نرم افزار Dropbox مخصوص Android یا iOS را بر روی گوشی خود نصب کنید و وارد آن شوید.
نرم افزار Dropbox به شما این امکان را می دهد تا تصاویر را با استفاده از تمامی برنامه های رسانه اجتماعی نصب شده بر روی گوشی تان به اشتراک بگذارید.
2. عکس ها را آپلود و همگام سازی کنید

یک عکس از PC یا Mac در پوشه Dropbox جدید خود قرار دهید، این عمل در نرم افزار موبایلی به صورت خودکار همگام سازی خواهد شد. گوشی خود را بردارید، برنامه Dropbox را باز کنید وبر روی عکس بزنید تا انتخاب شود. به پیکان رو به پایین در گوشه بالایی سمت راست ضربه بزنید. گزینه Export را انتخاب کنید، سپس نرم افزار اینستاگرام را انتخاب نمایید.
هنگامی که شما عکس خود را از Dropbox بر میدارید، می توانید آن را برش دهید، روی آن فیلتر اعمال کنید و آن را به اشتراک بگذارید.
3. روی عکس های خود فیلتر مورد نظر خود را اعمال کنید و به اشتراک بگذارید

برنامه اینستاگرام مانند قبل بر روی گوشی همراه شما باز خواهد شد و شما می توانید فیلترهای مورد نظر خود را بر روی عکس اعمال کنید و مانند قبل آن ها را به اشتراک بگذارید.