هم رسان: قابلیت ویرایش فیلم مانند برش (trim/cut) در گوشی‌های آیفون معمولاً به کمک برنامه Photos امکان پذیر است. با استفاده از این قابلیت بدون نیاز به اینترنت می‌توانید فیلم‌های خود را ویرایش کنید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، این برنامه مخصوص آیفون است و به همین دلیل نیازی به دانلود برنامه‌های دیگر نیست. برنامه Photos تنها یک برنامه برای تماشای عکس نیست بلکه با استفاده از این برنامه می‌توانید فیلم‌های موجود در گوشی خود را نیز ویرایش کنید. البته اگر برای ویرایش فیلم‌های خود به امکانات بیشتری نیاز دارید می‌توانید از برنامه‌های دیگر کمک بگیرید.
در ادامه مطلب، نحوه ویرایش فیلم (cut/crop) در گوشی‌های آیفون با استفاده از برنامه Photos و همچنین کاربرد آن در استفاده از برنامه‌های اپ استور را به شما آموزش خواهیم داد.
چگونه با استفاده از برنامه Photos فیلم‌ها را در آیفون برش دهیم؟
ابتدا برنامه Photos را باز کنید. سپس فیلم مورد نظر خود را انتخاب کنید. حالا بر روی گزینه ویرایش (tweak/edit) در پایین صفحه ضربه بزنید. (در تصویر بالا مشخص شده است).
اکنون دو نشانه را مشاهده خواهید کرد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید مدت زمان فیلم خود را مشخص کنید. در این قسمت می‌توانید یک محدوده را برای برش فیلم خود انتخاب کرده و پس از آن بر روی «انجام شد» ضربه بزنید. شما می‌توانید فیلم ویرایش شده خود را به صورت یک فیلم جدید یا نسخه اصلی ذخیره کنید.
چگونه با استفاده از برنامه Video Editor فیلم‌ها را در آیفون برش دهیم؟
اگر علاوه بر قابلیت برش فیلم به دنبال قابلیت‌های دیگری از جمله اضافه کردن تغییراتی در فیلم یا تغییر اندازه فیلم هستید در آن صورت برنامه Video Editor می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.
مراحل ویرایش فیلم با استفاده از Video Editor

ابتدا برنامه Video Editor را از اپ استور دانلود کنید. برنامه را راه اندازی کنید. پس از راه اندازی برنامه ابتدا باید فیلم‌های موجود در Library گوشی خود را در برنامه وارد کنید. همچنین از شما درخواست خواهد شد به برنامه اجازه دهید به عکس‌های شما دسترسی داشته باشد.
پس از اینکه دسترسی برنامه به عکس‌های خود را تأیید کردید می‌توانید فیلم‌های مورد نظر را خود را برای وارد کردن در برنامه انتخاب و سپس بر روی گزینه «انجام شد» (Done) در بالای صفحه سمت راست کلیک کنید.
استفاده از این برنامه آسان است. برای ویرایش فیلم خود در این برنامه نیازی نیست تا به دنبال آیکون خاصی بگردید زیرا تمامی گزینه‌ها در برنامه مشخص هستند. در صورتی که می‌خواهید فیلم خود را برش دهید تنها کافی است بر روی گزینه Trim (برش) کلیک کرده و کار خود را آغاز کنید یا برای تغییر اندازه ویدئو خود تنها کافی است بر روی گزینه resize (تغییر اندازه) ضربه بزنید.