هم رسان: برخی از گوشی‌های مبتنی بر سیستم جاوا دارای قابلیتی به نام «ضبط مکالمات تلفنی» هستند. این قابلیت در گوشی‌های هوشمند به ویژه آیفون وجود ندارد و باید برای ضبط مکالمات حتماً از یک ابزار دیگر استفاده کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، کاربران آیفون برای ضبط مکالمات خود نیاز به جیلبریک کردن دستگاه ندارند. در ادامه راه حل‌هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید تماس‌های تلفنی خود را ضبط کنید.

1. ضبط تماس‌های خروجی با استفاده از یک برنامه دیگر
بهترین راه برای ضبط مکالمات در گوشی آیفون استفاده از برنامه‌هایی است که در اَپ استور قرار دارد. استفاده از برنامه‌ها آسان‌ترین و راحت‌ترین راه برای ضبط تماس‌های ورودی و خروجی است. گرچه برای انجام این کار باید مقداری هزینه کنید.
برنامه call recorder int call یکی از این برنامه‌هایی است که با نصب آن تنها می‌توانید صدای تماس‌های خروجی را ضبط کنید اما نکته مهم این است که این برنامه در بیشتر کشورهای دنیا پشتیبانی می‌شود.

آموزش ضبط مکالمات با استفاده از برنامه call recorder int call

برای استفاده از این برنامه باید به اینترنت متصل باشید. نصب این برنامه مانند بسیاری برنامه‌های دیگر از این دست رایگان است اما برای ضبط تماس‌های خروجی باید هزینه پرداخت کنید. پس از نصب برنامه می‌توانید فهرست قیمت‌ها را مشاهده نمایید. به عنوان مثال اگر یک تماس به هند داشته باشید در هر دقیقه 0.10 دلار آمریکا برای شما هزینه در برخواهد داشت. بنابراین باید برای تماس‌های خروجی خود اعتبار بخرید. در نتیجه مکالمات شما به صورت خودکار و بدون هیچ اقدام اضافه‌ای ضبط می‌شود. برای شروع برنامه 0.30 دلار اعتبار رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد و در صورتی که از کارکرد برنامه راضی بودید می‌توانید اعتبار بیشتری را خریداری کنید. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

2. ضبط تماس‌های ورودی وخروجی با استفاده از External Voice Recorder

اگر هیچ راهی برای شما باقی نمانده باشد و نیاز مبرمی به ضبط تماس خود داشته باشید می‌توانید به عنوان آخرین راه از External Voice Recorder استفاده کنید زیرا این شیوه بسیار پر هزینه است. در هر حال اگر تصمیم به انجام این کار داشته باشید در گام اول باید به دنبال یک دستگاه ضبط تماس بلوتوثی مناسب آیفون باشید. محصولاتی از این قبیل در بازار با قیمت حدودی 100 دلار وجود دارد.