هم رسان: شرکت آبر (Uber) به دنبال گسترش استفاده مردم از خودروهای هوایی است و امیدوار است روزی فرا برسد که مردم خودروهای خود را به جای جاده‌های زمینی در راه‌های هوایی برانند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، این شرکت برای تحقق بخشیدن به این رؤیا به استخدام یک کارمند ناسا به نام «مارک مور» روی آورده است. وی در ناسا جزو مدیران فناوری پرطرفدار تحرک پذیری بوده و حالا به عنوان مدیر مهندسی حمل و نقل هوایی در آبر مشغول به کار شده است. البته این بدان معنی نیست که این شرکت قصد ساخت خودروهای پرنده را در شرایط فعلی دارد، بلکه مسئولان شرکت می‌خواهند عملی بودن این ایده را اثبات کنند. آبر در این راه به بسیاری از شرکای سخت افزاری خود احتیاج دارد تا ساخت وسایل نقلیه الکتریکی به منظور کاهش آلودگی صوتی محقق شود.

مور، در ساخت یک هواپیمای الکتریکی شخصی با نام مستعار PUFFIN کمک‌های بسیاری به ناسا نموده و حالا قصد دارد شکاف بین ایده‌های بلندپروازنه آبر با واقعیت عملی را پُر نماید.
«لری پیج» بنیان گذار گوگل نیز بیکار ننشسته و به دنبال سرمایه گذاری بر روی شرکت‌های سازنده خودروهای هوایی (کیتی هاوک و Zee.Aero) است. حال باید دید کدام غول فناوری زودتر به نتیجه خواهد رسید.