هم رسان: سیستم عامل اندروید آتو (Android Auto) این امکان را برای رانندگان و سرنشینان خودرو فراهم می کند که تمامی جزییات گوشی اندروید خود را بر روی نمایشگر خودرو مشاهده نمایند. با این وجود گوگل در تلاش است تا با همکاری با تولیدگنندکان خودرو شرایط بهتری را فراهم کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، این هفته در خلال کنفرانس توسعه دهندگان I/O ، گوگل اعلام کرد که آئودی و ولوو از سیستم عامل اندروید در خودروهای خود استفاده خواهند کرد.
سیستم سرگرمی مدل های جدید آئودی و ولوو هر دو سیستم عامل اندروید 7.0 را اجرا خواهند کرد. پیاده سازی و اجرای سیستم عامل اندروید در خودروها بسیار قدرتمند تر از سیستم عامل اندروید آتو خواهد بود و در نتیجه می تواند به صورت کامل از دستیار دیجیتالی گوگل (Google Assistant) پشتیبانی کند و هم چنین با سیستم عامل یکپارچه سازی بهتری داشته باشد.

ولوو و آئودی نمایشگر لمسی اصلی و همچنین نمایشگر دیجیتالی پشت فرمان خودروهای خود را مجهز به سیستم عامل اندروید خواهند کرد. در حال حاضر خودروهای آئودی مجهز به صفحه نمایش های اختیاری به نام Virtual Cockpit (کابین هدایت مجازی) هستند که از گوگل مپ پشتیبانی می کند.

از آنجا که قرار است سیستم اصلی سرگرمی خودروها با سیستم عامل اندروید اجرا شوند در نتیجه سیستم عامل اندروید می تواند اقداماتی نظیر سیستم گرمایشی و سرمایشی، باز و بسته کردن پنجره ها، موقعیت قرارگیری صندلی ها و … را کنترل کند.
ولوو اعلام کرده است که خودروهای مجهز به سیستم های سرگرمی مبتنی به اندروید را تا دو سال آینده رونمایی خواهد کرد. آئودی نیز این سیستم را در مدل مفهومی جدید آئودی Q8 Sport خود معرفی خواهد کرد.